GÖLDOSK
Göller Bölgesi Doğa Sporları Kulübü

 
-                                          -İŞTİRAKÇİ PROJELERİMİZ-                                         -

               
HAMDİ ÇUBUKÇU
hamdibeydede@hotmail.com
MELİKLER YARIMADASI
06/05/2017

MELİKLER YARIMADASI

Dört yıl önce Melikler Yarımadası’na ilk gidişimizde otobüslerden iner inmez yoğun bir yağmurla karşılaşmıştık. Yürüdükçe ayaklarımızın altında bir çamur birikintisi oluyor bu da yürüyüşümüzü zorlaştırıyordu. Bu kez pırıl pırıl güneşli bir havada otobüslerden indik. Hava da oldukça sıcaktı. Isparta’daki buz gibi havadan sonra burası bize çok iyi gelmişti.

Çoğu arkadaş daha yürüyüş başlamadan üzerindeki ağırlıkları çıkardı. Hatta bazıları kısa kollu tişörtlerle yürüyüşe başlayacaktı. Yürüyüş öncesi ısınma hareketlerini yaptıran Selçuk Bey bu yürüyüşe katılmadığı için ısınma hareketlerini bu kez katılımcılardan bir bayan üstlendi. Uzun ve kısa parkur yürüyüşçüleri ayrıldıktan sonra yürüyüşümüz başladı. 16 katılımcı uzun parkura 51 katılımcı da kısa parkura katıldı.

Bu yürüyüşümüzde dört de genç katılımcımız var. Gençlerin bu tür etkinliklere katılması bizleri çok mutlu ediyordu ve bizler de onları destekliyorduk. Orman içinde mis gibi çam ve kekik kokuları içinde, ayaklarımızın altında kırılan kuru dalların çıtırtılarını ve kuş seslerini dinleyerek neşeli bir yürüyüşe başladık. Orman içinde bir süre yürüdükten sonra göl manzarasına kavuştuk.

Dingin bir hava vardı. Gölde en ufak bir kıpırtı yoktu. Bu nedenle de ayna görevini gören gölün üzerine bulutların ve dağların yansıması vurmuştu. Bu görüntüler fotoğraf meraklısı arkadaşları coşturmuş ard arda pozlar çekiyorlardı. Nefis göl manzaralı bir alanda kahvaltı ve çay molası verdik. Ortak sofralarda çantalardan çıkarılanlar ortaya döküldü. Sıcak çayların eşliğinde paylaşıldı.

Bu güzel günü ve güzel yürüyüşü gölgeleyen çevredeki mermer ocakları tam bir sorumsuzluk örneğiydi. Yemyeşil ormanın üzerine tepelerden dökülen mermer ocağı artıkları bazı insanların bu cennet vatanı ne derece sevdiklerinin güzel bir örneği ve ispatıydı. Bizler doğa aşıkları Çandır yöresine yaptığımız tüm yürüyüşlerde bu manzarayla karşılaşıyor ve yüreğimiz parçalanıyordu.

 

Her hafta kesintisiz süren yürüyüşlerimiz haftaya Çamlıbel yürüyüşüyle devam edecek. Baharın başladığı bu günlerde sizleri de aramızda görmek isteriz. Ne dersiniz haftaya bizimle yürümeye?..

HAMDİ ÇUBUKÇU965 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DOĞA ÖZLEMİ - 13/11/2019
DOĞA ÖZLEMİ Dört haftadır “Minik Ayaklar” ile yürüyoruz. Yazılı Kanyon, Kasnak Meşesi son olarak da Kovada Milli Parkı… Amacımız minikleri doğa ile buluşturmak onlara doğa sevgisi aşılamak…
SON PARKUR - 08/04/2019
Bir yıl önce başladı bu macera… Dedik ki Isparta’nın değişik bir incisi olan Eğirdir Gölü’nün çevresini parça parça yürüyelim. 1 Nisan 2018 Pazar günü Yeşilada’dan başladık yürümeye. O gün bize Eğirdir
ONOBARA ANTİK KENTİ - 27/03/2019
Onobara… Her şeyden önce adı ilgimizi çok çekmişti. Yaptığımız ön araştırma sonunda Antalya Konyaaltı yöresinde Gedeller Köyü yakınlarında yoğun orman
ONOBARA - 27/03/2019
Onobara
BEDREYE ULAŞTIK - 08/03/2019
BEDRE’YE ULAŞTIK Hafta sonu yoğun kar yağışı olacak deniliyordu. İstanbul kar altındaydı. Isparta’da da kar bekleniyordu. Bu durum katılımı da etkiliyordu. Yine de yürüyüş tutkunlarını hiçbir şey durduramayacaktı.
EBER'E GİDİYORUZ - 22/02/2019
Katılın bize doğanın bu eşsiz güzelliklerini paylaşalım
BOYALI LAGÜNÜ - 12/02/2019
GÖLYOLU 14. PARKUR
SİPAHİLER’DEN DİRESKENE’YE - 06/05/2017
Yuvalı’nın eski adı “Direskene”… Daha önce Yuvalı’dan Tepeli Köyü’ne yürümüştük. Yeni rota arayışları bizi buraya götürdü. Teknik işlerden
TAŞOLUK’TAN ÇUKURÖREN’E - 06/05/2017
Hava şartları ne olursa olsun Göldosk olarak her hafta sonu değişik bir yöreye gidiyoruz. Kurulduğumuz ilk günden beri Ramazan ayı hariç her hafta değişik bir yerdeyiz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret378543